Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 14 listopada 2017r. odbyła się z tej okazji akademia

W uroczystości, która rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, wzięli udział szacowni goście, uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, pracownicy szkoły.  Uczniowie klasy II d i chór szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Tomczyk (współpraca p. K. Nykiel, p. M. Osińska) przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze

11 listopada  stał się okazją do refleksji nad historią naszej Ojczyzny. Data ta przypomina o tragicznych losach Polski, heroizmie walczących o nią Polaków, a także o radości wynikającej z faktu odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Dzień ten jest dniem szczególnym nie tylko ze względu na biało-czerwone flagi powiewające na wietrze, ale przede wszystkim ze względu na pamięć tamtych dni,

Obecne pokolenia Polaków wychowały się i żyją w wolnej Polsce, trzeba jednak wciąż  uświadamiać je, że nie zawsze tak było. Uczyć je, że niezłomność i waleczność naszych przodków utorowały nam drogę do dzisiejszej niepodległej Polski. Warto wspominać męstwo i heroiczną odwagę tych, którzy walczyli za wolność naszej ojczyzny. Jako Polacy musimy o tym pamiętać i wychowywać nowe pokolenia w szacunku dla historii naszej ojczyzny

Na podkreślenie zasługuje postawa młodzieży naszej szkoły, która z niezwykłą powagą i zadumą wysłuchała programu.

 

KN


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności