Dziś jest środa, 16.10.2019, imieniny Gawła, Florentyny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Turniej piłki nożnej "Podaruj oddech" za nami!

Turniej piłki nożnej "Podaruj oddech" za nami!

Turniej piłki nożnej "Podaruj oddech" za nami!

23  marca w  sali sportowej OSIR w Malanowie odbył się  charytatywny turniej piłki nożnej  „Podaruj oddech”. Było to wyjątkowe wydarzenie, które pokazało solidarność i wrażliwość uczniów naszej szkoły. Turniej został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i 12. DSH „Iskry”. Pomysł narodził się z chęci pomocy uczniowi klasy Ib Wiktorowi Bergandemu, który zmaga się z poważną chorobą -Zespołem Ośrodkowej Hiperwentylacji. Dzieci
i młodzież z naszej szkoły bardzo chętnie wzięły udział w rozgrywkach. W zawodach uczestniczyło ponad 110 uczniów wspieranych na trybunach  przez kolegów i koleżanki ze swoich klas. Wszystkie drużyny wpłaciły dowolną sumę pieniędzy, a kibice również chętnie wrzucali datki do puszek. Udało się zebrać sumę 2100 zł i nie jest to ostateczna kwota, ponieważ  zbiórka jest wciąż kontynuowana. Zmagania sportowe dostarczyły niezapomnianych emocji. Zwycięzcami w  kategorii klas IV-VI zostali chłopcy z  klasy Va oraz dziewczęta z klasy VI a,  a w kategorii klas VII i oddziałów gimnazjalnych międzyklasowa  drużyna IIbcd. Swoją postawą i zaangażowaniem uczniowie udowodnili, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka.

                                                                                           Ewelina Kulec


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności