Dziś jest czwartek, 19.04.2018, imieniny Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » „Dieta – mój styl życia"

„Dieta – mój styl życia"

Pod takim hasłem 9.11.2017r. odbyła się lekcja edukacji dla bezpieczeństwa w klasach trzecich gimnazjalnych.
Absolwent naszego gimnazjum dietetyk mgr Damian Janicki opowiedział młodzieży o swojej ścieżce edukacyjnej od gimnazjalisty do magistra.
Jednak głównym celem lekcji było przybliżenie i omówienie szeroko pojętego zdrowego stylu życia i zmiany w piramidzie żywieniowej. Dietetyk zachęcał uczniów do aktywności fizycznej oraz do czytania etykiet na produktach, które spożywają.
Wiele ciekawostek z zakresu otyłości i prawidłowego odżywiania się, o których mówił zainspirowało uczniów do zadawania pytań i dyskusji.

Raz jeszcze dziękujemy za spotkanie i zapraszamy na kolejne.

K.O.