Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Gimnazjaliści w Konkursie "Trzymaj formę"

Gimnazjaliści w Konkursie "Trzymaj formę"

Gimnazjaliści w Konkursie "Trzymaj formę"

W dniu 10.01.2014 roku 12 uczniów klasy IIe przystąpiło do etapu szkolnego Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj formę”. Konkurs ten organizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Jest on także jednym z działań podejmowanych już od kilku lat przez nasze gimnazjum w ramach programu „Trzymaj Formę!”, którego celem   jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.
Eliminacje konkursowe przeprowadzane są w trzech etapach: I etap - szkolny, II etap -powiatowy, III etap - międzywojewódzki. Obejmują one swym zasięgiem gimnazjalistów z województw: podlaskiego, podkarpackiego, lubuskiego, warmińsko – mazurskiego, kujawsko -pomorskiego i wielkopolskiego. Do II etapu zakwalifikowanych zostanie 100 uczniów, którzy uzyskali najwyższy wynik. Dla laureatów przewidziane zostały atrakcyjne nagrody pieniężne i sprzęt sportowy.
Trzymamy kciuki za naszych gimnazjalistów!


Pozostałe aktualności