Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Szlachetna Paczka 2015

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Szlachetna Paczka 2015

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Szlachetna Paczka 2015

24 listopada 2015 roku XII Drużyna Starszoharcerska „Iskry” oraz Samorząd Uczniowski zaprosili uczniów Gimnazjum do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Pierwsza edycji tego projektu miała miejsce w 2000 roku wtedy to grupa studentów  z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie, kierowana przez ks. Jacka Stryczka, obdarowała 30 ubogich rodzin. W 2015 roku Szlachetna Paczka dotarła do 20 771 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 84 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga miliona osób. Wartość przygotowanych paczek szacuje się na 54 mln. Szlachetną Paczkę przygotował po raz drugi papież Franciszek, prezydent Andrzej Duda z żoną, piłkarze Reprezentacji Polski, siostry Agnieszka i Ula Radwańskie, Kamil Stoch oraz wielu artystów i sportowców.

My również chcieliśmy dołożyć naszą „cegiełkę” do tej wspaniałej akcji. O rodzinie, dla której przygotowaliśmy paczkę wiedzieliśmy, że mieszka w Wielkopolsce i liczy sześć osób (szczegółowe informacje o potrzebach rodziny zamieściliśmy na plakatach oraz na stronie Gimnazjum). 11 grudnia zakończyliśmy  zbiórkę: żywności, artykułów chemicznych oraz odzieży dla rodziny, którą objęliśmy pomocą w ramach akcji Szlachetna Paczka. W zbiórce uczestniczyło 120 gimnazjalistów. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi włączyli się również w zbiórkę pieniędzy. Zebraliśmy 869 zł, za które kupiliśmy: pięć pary obuwia zimowego, kołdrę, pościel, koc, kurtkę i spodnie zimowe dla maluszka, bluzę rozpinaną oraz upominki dla członków rodziny. Ze środków wypracowanych przez Samorząd Uczniowski został zakupiony prezent dla dwóch dziewczynek. Wsparcie otrzymaliśmy również od naszych władz gminnych w osobach pana Wójta i jego zastępcy. Koordynatorami akcji były panie: Aneta Drzewiecka, Marzena Osińska i Beata Borowczyk. Ze zgromadzonych artykułów przygotowaliśmy 46 paczek, które 12 grudnia zostały przewiezione do Centrum Wolontariatu w Turku, a stamtąd trafiły do „naszej” rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Wasze zaangażowanie to znak, że istnieje świat, w którym ludzie są otwarci i życzliwi, nie boją się przekraczać siebie dla innych. Wrócimy za rok !!!

                                                                                                 Aneta Drzewiecka


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności