Dziś jest wtorek, 20.02.2018, imieniny Leona, Ludomiła
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Misterium Bożonarodzeniowe

Misterium Bożonarodzeniowe

22 grudnia jeszcze  w okresie liturgicznego Adwentu, kiedy razem z Maryją Niepokalaną oczekiwaliśmy na Narodzenie się Jezusa , w naszej szkole odbył się uroczysty apel z udziałem gości: ks. Prałata Stanisława Płaszczyka, Pana Sławomira Prentczyńskiego – Wójta Gminy Malanów, Pana Andrzeja Tomsa Przewodniczącego Rady Gminy, Pani Magdaleny z Rady Rodziców, Pani Zdzisławy Zommer oraz całej społeczności szkolnej. Scenka jaką uczniowie przedstawili była dla nas refleksją nad sposobem naszego życia. Przez kogo i w jaki sposób dajemy się prowadzić. Wciąż powinnyśmy  szukać i wybierać dobro, którego Panem i kreatorem jest Bóg, a unikać zła, które choć jest bardzo pociągające, niszczy nasze serca i relacje z innymi. 8 grudnia papież Franciszek otworzył święte drzwi Roku Miłosierdzia. Symbolicznie otwarte drzwi Bazyliki św. Piotra w Rzymie oraz wszystkich kościołów na świecie pokazują nam, że Bóg nas kocha, jest na nas otwarty, chce nam przebaczyć, chce nas przytulić do Swojego Serca. Chce nas nauczyć kochać Boga siebie samego  i innych.
Pozwólmy Bogu na to  by nas kochał, On się nie męczy przebaczaniem, otwórzmy się na Niego.  Niech nasze serca będą Betlejem, gdzie rodzi się Bóg miłości.
W ubogiej stajence narodził się Bóg i przyniósł na świat dar swojej obecności, swojej miłości swojej łaski uświęcającej. Chcemy naśladować Dziecię Jezus i  dzielimy się miłością z innymi. Pod choinka składamy prezenty dla naszych bliskich.
W naszej szkole również przygotowaliśmy liczne dary: Szlachetną Paczkę dla potrzebującej rodziny,  Pogotowie św. Mikołaja z 220 paczkami dla dzieci z naszej gminy, Góra Grosza, która uszczęśliwiła dziewczynkę w potrzebie. Młodzież przygotowująca się do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zaadoptowała 5 letniego Józefa Zaki z Iraku podejmując wpłatę 50 Euro na jego utrzymanie przez cały Rok Święty Miłosierdzia.
Uroczystość uświetnił śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru. Na koniec były życzenia wypowiedziane przez Gości i Panią Dyrektor, młodzież ze Świetlicy Parafialnej wręczyła wszystkim uczestnikom  skromne upominki.

Teresa Toms