Dziś jest środa, 16.10.2019, imieniny Gawła, Florentyny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Misterium Wielkanocne 2018

Misterium Wielkanocne 2018

Misterium Wielkanocne 2018

Wielki Post, Triduum Paschalne, Okres Wielkanocy to czas, w którym choć trochę bardziej czujemy obecność Boga. Tylko czy tak naprawdę dzisiaj po 2000 lat od wydarzeń Golgoty, człowiek wierzy, że Jezus umarł i zmartwychwstał dla nas i dla naszego zbawienia, że wziął i bierze każdego dnia nasze grzechy, nasze słabości, nasze choroby…
Serce Ewangelii…
to słowa: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy miał nie zginał, ale miał życie wieczne.” (por. J 3,16) i one stały się podstawą do stworzenia wielkanocnego misterium w naszym gimnazjum.
Zaczęło się jak zwykle, niewinnie, taj jakby nic się nie stało…
a jednak serce przestało bić…
Za pomocą obrazu, słowa i muzyki, przenieśliśmy się najpierw do Ogrodu Oliwnego, potem na Drogę Krzyżową, aż na Kalwarię pod Krzyż Chrystusa.
I wydawać się mogło, że wszystko wtedy się skończyło, w Wielki Piątek na Golgocie, że to już naprawdę koniec…
Bo jak dziś człowiek na wskroś nowoczesny, żyjący w XXI wieku, ma dostrzec Chrystusa, który za Niego umiera i zmartwychwstaje?
„Nasz Bóg jest wielki”…
diametralnie zmieniała się muzyka w przedstawieniu i oto pośród siedmiorga młodych ludzi „dosłownie” przechadza się Chrystus. Ale ci ludzie są jacyś poranieni, pokrzywdzeni, zagubieni, zaślepieni, zbuntowani na miłość, piękno, prawdę…
a On wziął na siebie nasze choroby, leczył nasze słabości…
Tylko On – Jezus Chrystus pośród życia współczesnego człowieka, potrafi wziąć za siebie zbolałe nogi, kłótnie rodzinną, zaślepienie, zbuntowanie… „bo nasz Bóg jest wielki, nasz Bóg jest potężny, wielka jest jego moc…” jak refren powtarzały się słowa i muzyka.
Bóg tak wielki i potężny, że pozwolił się współczesnym przybić do krzyża…
I dzisiaj też wszystko miałoby się skończyć?
Na krzyżu jednak otworzyło się Serce Ewangelii
– może pamiętamy scenę z filmu „Pasja” (M. Gibsona) jak z nieba spadła kropla deszczu w chwili śmierci Chrystusa, jak z przebitego boku wypłynęła krew i woda… „Let it rain, let it rain… – ześlij deszcz, ześlij deszcz, ześlij deszcz łaski, miłości i miłosierdzia… otwórz bramy do Nieba…”
Zmieniło się wszystko w Dniu Zmartwychwstania…
zmienia się i teraz w chwili gdy zmienia się muzyka i słyszymy prośbę o zesłanie deszczu Jezus schodzi z krzyża, podnosi tych wszystkich którzy Go skrzywdzili, którzy go krzyżowali. Miłość Boga nie zna granic, wyraziła się najpełniej przez krzyż. Wszyscy zostają odkupieni, bez wyjątku. Wystarczy tylko odpowiedzieć miłością na Miłość.
I to jest tajemnica Wielkiej Nocy, tajemnica – misterium Paschy – przejścia Boga przez życie człowieka. Każdego dnia, każdego tygodnia, miesiąca, każdego roku jest Pascha naszego Pana. Wystarczy tylko Go odnaleźć! Alleluja!

Dziękujemy bardzo za pomoc w realizacji „Misterium Wielkanocnego”
Wystąpili:
Adrian
Agnieszka
Dobrusia
Julia
Julita
Kuba
Monika
Monika
Oliwia
Roksana
Sebastian
Udźwiękowienie:
Eryk & Mateusz Team
PS: Ciekawi mnie czy ktoś zapamiętał i w czasie świąt Wielkiej Nocy zanucił sobie w domu pod nosem:
 “Awesome God…”  czy “Let it rain…”

A może zajrzyj:
Michael W Smith - Awesome God
https://www.youtube.com/watch?v=38V8jnN1Kpw
Michael W Smith - Let it Rain
https://www.youtube.com/watch?v=AG7v8jJKAOk

Nad całością czuwał Trójjedyny Bóg, któremu chwała na wieki wieków.
A czasem Bóg posługuje się zwykłym człowiekiem, który starał się przekazać to wszystko.

                                                                                                  ks. Marcin Zaworski


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności