Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Młodzież bada, odkrywa świat; programuje; buduje....

Młodzież bada, odkrywa świat; programuje; buduje....

Młodzież  bada, odkrywa świat;  programuje; buduje....

Od października nasza szkoła odczuwa efekty udziału w  projekcie „Kompleksowe wsparcie kompetencji kluczowych uczniów gimnazjów w powiecie tureckim” współfinansowanego z środków UE w ramach WRPO działanie 8.1.2.  Projekt obejmuje wsparciem 4 szkoły z terenu naszego powiatu, a jego głównym celem jest uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej poprzez realizację rozwijających zajęć pozalekcyjnych i doposażenie pracowni przedmiotowych.
Nasza szkoła jest jednym z największych beneficjentów tego wsparcia, w związku z czym mamy możliwość realizowania wielu zajęć oraz otrzymaliśmy bardzo bogaty zestaw pomocy dydaktycznych. Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali udział w zajęciach, dlatego w tym semestrze udało się powołać aż 18 grup, w tym

  • 5 realizujących program matematyczny,
  • 4 grupy gimnazjalistów zainteresowanych biologią uczestniczących w zajęciach laboratorium oraz kołach zainteresowań,
  • 1 projekt z fizyki,
  • 2 grupy dla zajęć dydaktycznych z języka angielskiego,
  • 2 warsztaty zajęć naukowo-technicznych
  • 4 grupy zajęć dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych (w tym socjoterapeutyczne, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne i logopedyczne).

Zajęcia odbywają się w ciekawych formach: warsztatów, kół zainteresowań czy projektów. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszą się laboratoria z biologii, na których uczniowie poznają praktyczne aspekty otaczającego nas świata. Nowością w naszej szkole są zajęcia naukowo-techniczne, podczas których młodzież uczy się programowania w języku JavaScript korzystając z platformy internetowej CodeCombat.
Kompleksowo została doposażona pracownia biologiczna, która teraz posiada szereg mikroskopów, zestaw preparatów, modele organów człowieka, pomoce niezbędne do prowadzenia eksperymentów czy badań.
W najbliższym czasie zostanie uruchomiony również pakiet doradztwa zawodowego. Indywidualne zajęcia będą polegały na przeprowadzaniu i analizie innowacyjnych testów MBS. Poprzez metodykę testów, uczniowie dowiedzą się jakie mają predyspozycje zawodowe, gdzie są ich mocne i słabe strony i na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie procesu edukacji (z uwzględnieniem rynku pracy w naszym województwie). Na podstawie przeprowadzonej analizy uczeń dowie się o wszystkich swoich słabych i mocnych stronach, otrzyma rekomendacje od doradcy zawodowego i będzie mógł świadomie dokonać wyboru dalszej ścieżki edukacji.

                                                     Ewa Kowalska


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności