Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Młodzież z klas III uczy się od profesjonalistów.

Młodzież z klas III uczy się od profesjonalistów.

Młodzież z klas III uczy się od profesjonalistów.

19 grudnia 2013 r. uczniowie klas III uczestniczyli w lekcji otwartej pt. "Zagrożenia pożarowe i wybuchowe oraz klęski żywiołowe na terenie gminy Malanów”. O zagrożeniach w sposób profesjonalny i jednocześnie zrozumiały dla wszystkich opowiedział młodzieży pan Marek Graczyk - Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej. Przekazał uczniom informację, o której marzy każdy z nas. Powiedział: „mamy szczęście, iż mieszkamy na tym terenie”, co oznacza, że nie grożą nam powodzie, pożary, ataki terrorystyczne. Wytłumaczył nam, że sąsiedztwo nie stwarza żadnego zagrożenia. Poza tym dowiedzieliśmy się, iż nowo wybudowany gazociąg też jest bezpieczny.
Jak wszędzie są wypadki, pożary i nieprzewidziane zdarzenia, ale my możemy czuć się bezpieczni mając obok takich fachowców i ratowników o jakich opowiedział nam komendant OSP.
Dziękujemy panu komendantowi i zapraszamy na następne lekcje.

              Marzena Osińska - koordynator projektu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń.

 


Pozostałe aktualności