Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Młodzieżowe inspiracje - koniec? Może jednak początek?

Młodzieżowe inspiracje - koniec? Może jednak początek?

Młodzieżowe inspiracje - koniec?  Może jednak początek?

O projekcie „Młodzieżowe Inspiracje”, w którym uczestniczyła młodzież gimnazjalna pisaliśmy kilkakrotnie. Inicjatorem projektu było Towarzystwo Samorządowe z Konina, a dofinansowywał  projekt Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Głównym celem było wypracowanie pomysłu na zwiększenie udziału młodzieży w życiu publicznym.

 Projekt składał się z warsztatów przygotowawczych wzmacniających nasze kompetencje społeczne i obywatelskie oraz skuteczną komunikację (czerwiec 2017r.),  warsztatów coachingowych (połączonych z wypoczynkiem w sierpniu br.) oraz wdrożeniowych doskonalących nabyte kompetencje (wrzesień br.). 50 godzin spędzonych wspólnie zaowocowało pomysłami, które przedstawiliśmy na spotkaniu podsumowującym (16.XI)

Na czwartkowe popołudnie do Sali obrad Urzędu Gminy w Malanowie zaprosiliśmy znamienitych gości . Cieszyliśmy się z obecności władz samorządowych, oświatowych, radnych gminnych i powiatowych, rodziców, starszych kolegów.

Mimo brzydkiej jesiennej aury staraliśmy się, aby atmosfera była gorąca. Na początek zabawa „gdzie jest mucha”, następnie krótki pokaz slajdów obrazujący przebieg projektu (oczywiście z naszymi komentarzami). Omówiliśmy dotychczasowe inicjatywy.

„Nasz lepszy park”, którą chcieliśmy zwrócić uwagę na jego stan i pozyskać sprzymierzeńców do jego odnowy. Marzy nam się też utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy (udało nam się złożyć wniosek).

Podczas debaty , co jest dla nas bardzo ważne, pomoc zadeklarowali dorośli. pan Wójt, pan Przewodniczący RG, dyrektorzy szkół, rodzice. Bez ich aprobaty i wsparcia byłoby nam bardzo trudno dalej realizować powyższe inicjatywy.

Dzięki udziałowi w projekcie MI wzbogaciliśmy się o nowe doświadczenia, umiejętności, nawiązaliśmy przyjaźnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam udział w projekcie, pomagali wcielać w życie rodzące się pomysły.
                                                        Grupa MI

PS. W projekcie udział wzięli: Dobrosława Dembińska, Sebastian Dzięciątkowski, Nikola Harasna, Damian Jasiak, Natalia Kapusta, Mateusz Maćczak, Milena Malesza, Jakub Nowak, Julia Piekarczyk, Monika Przybył.
Opiekunowie: Dawid Misiek, Krystyna Nykiel, Sebastian Płóciennik.
Trener grupy: Marta Dobrzyniak


Pozostałe aktualności