Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » O Powstaniu Wielkopolskim…

O Powstaniu Wielkopolskim…

Powstanie Wielkopolskie jest największym, z niewielu zwycięskich powstań polskich.

Imię Powstańców Wielkopolskich nosi Szkoła Podstawowa w Malanowie, do której włączone zostały klasy gimnazjalne. Patronem gimnazjum był Jan Paweł II, bardzo bliski młodzieży, o którym dużo wiedzą i którego naukami starają się kierować.

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych, ponieważ od 1. września 2017r. mają dwóch patronów postanowili też przypomnieć i pogłębić wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim i jego powstańcach. Przygotowali wystawę, na która składają się: foldery i plakaty ilustrujące najważniejsze wydarzenia i bohaterów zrywu, dzięki któremu Wielkopolska wróciła do Polski.

                                                        Krystyna Nykiel


Pozostałe aktualności