Dziś jest czwartek, 15.11.2018, imieniny Alberta, Leopolda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Pasja nauczycielki gimnazjum doceniona Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Pasja nauczycielki gimnazjum doceniona Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Pasja nauczycielki gimnazjum doceniona Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Czym jest sukces? Pewnie dla każdego czymś innym dla jednych wygraną w zawodach, dla innych sympatią wśród znajomych. Myślę, że trudno go zdefiniować. Z całą pewnością jednak na każdy sukces trzeba sobie zapracować. Oprócz pracy potrzebne jest jeszcze to coś, o czym mówi się talent, powołanie do czegoś.
Te wszystkie przesłanki, które prowadzą do sukcesu ma bez wątpienia Pani Maria Pękacz - nauczyciela chemii i fizyki w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie.
Jej sukcesem jest to, że potrafi w wielu uczniach obudzić pasję do tych dziedzin wiedzy. Nie dziwi, zatem fakt, że spod jej ręki wyszło wielu finalistów i laureatów Wojewódzkich Konkursów z Fizyki i Chemii. Nie można także zapomnieć o wielu młodych ludziach, którzy po jej lekcjach, świetnie opanowali tajniki tych dwóch „boskich” przedmiotów. Bo jakże inaczej nazwać dziedzinę nauki, która uczy tworzenia z cząsteczek wodoru i tlenu czegoś, co zwie się wodą?
Pani Maria to osoba cechująca się spokojem, konsekwencją i cierpliwością. To cechy, które wzbudzają szacunek nie tylko wśród uczniów. Niezmiernie zatem społeczność szkolną ucieszyła wiadomość o tym, że w dniu 18 grudnia Maria Pękacz otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Serdecznie gratulujemy.
Spośród wielu sukcesów Marii Pękacz należy wymienić chociażby ilość osiągnięć w Wojewódzkich Konkursach Chemicznym i Fizycznym. I tak:

  • - laureaci Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – lata 1996, 1999, 2008, 2011, 2013, 2015;
  • - finaliści Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – lata 2002 i 2014;
  • - laureaci Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego – lata 1993,1999, 2015;
  • - finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego - 2013r.

Mówiąc o sukcesie pedagogicznym Pani Marii nie można przemilczeć faktu, że zawsze chętnie współpracuje z innymi nauczycielami, a przekazywanie wiedzy i rozwijanie pasji wśród młodzieży to jej główny cel.
                                                           JP


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności