Dziś jest wtorek, 22.05.2018, imieniny Heleny, Wiesławy
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Pasja nauczycielki gimnazjum doceniona Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Pasja nauczycielki gimnazjum doceniona Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej

Czym jest sukces? Pewnie dla każdego czymś innym dla jednych wygraną w zawodach, dla innych sympatią wśród znajomych. Myślę, że trudno go zdefiniować. Z całą pewnością jednak na każdy sukces trzeba sobie zapracować. Oprócz pracy potrzebne jest jeszcze to coś, o czym mówi się talent, powołanie do czegoś.
Te wszystkie przesłanki, które prowadzą do sukcesu ma bez wątpienia Pani Maria Pękacz - nauczyciela chemii i fizyki w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie.
Jej sukcesem jest to, że potrafi w wielu uczniach obudzić pasję do tych dziedzin wiedzy. Nie dziwi, zatem fakt, że spod jej ręki wyszło wielu finalistów i laureatów Wojewódzkich Konkursów z Fizyki i Chemii. Nie można także zapomnieć o wielu młodych ludziach, którzy po jej lekcjach, świetnie opanowali tajniki tych dwóch „boskich” przedmiotów. Bo jakże inaczej nazwać dziedzinę nauki, która uczy tworzenia z cząsteczek wodoru i tlenu czegoś, co zwie się wodą?
Pani Maria to osoba cechująca się spokojem, konsekwencją i cierpliwością. To cechy, które wzbudzają szacunek nie tylko wśród uczniów. Niezmiernie zatem społeczność szkolną ucieszyła wiadomość o tym, że w dniu 18 grudnia Maria Pękacz otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Serdecznie gratulujemy.
Spośród wielu sukcesów Marii Pękacz należy wymienić chociażby ilość osiągnięć w Wojewódzkich Konkursach Chemicznym i Fizycznym. I tak:

• - laureaci Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – lata 1996, 1999, 2008, 2011, 2013, 2015;
  • - finaliści Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – lata 2002 i 2014;
  • - laureaci Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego – lata 1993,1999, 2015;
  • - finalista Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego - 2013r.

Mówiąc o sukcesie pedagogicznym Pani Marii nie można przemilczeć faktu, że zawsze chętnie współpracuje z innymi nauczycielami, a przekazywanie wiedzy i rozwijanie pasji wśród młodzieży to jej główny cel.
                                                           JP