Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Sukces dziewcząt na X Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego

Sukces dziewcząt na X Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego

Sukces dziewcząt na X Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego

Tradycyjnie już co roku podczas X Turnieju Tańca Towarzyskiego i Dowolnego w Malanowie grupa dziewcząt z naszej szkoły zaprezentowała swoje konkursowe i  pozakonkursowe umiejętności taneczne przed zgromadzoną publicznością, zaproszonymi gośćmi i jury konkursu. Dziewczęta wykonały dwa układy taneczne: taniec współczesny do utworu Libertango, którym wytańczyły I miejsce w swojej kategorii oraz układ tańca sportowego. Gromkie brawa zgromadzonej publiczności były wyrazem uznania trudu włożonego przez dziewczęta w wykonanie układów tanecznych.
Należy nadmienić, iż koło taneczne istnieje w naszej szkole od samego początku powstania gimnazjum. Uczestniczki bardzo chętnie przychodzą na zajęcia podczas, których poznają podstawowe kroki, figury, tańce jak również wykorzystują własną inicjatywę w tworzeniu swoich układów tanecznych. Kształtują estetykę i harmonię ruchów, wyczucie rytmu, wyobraźnię twórczą, rozwijają uzdolnienia taneczne, uczą się wytrwałości, systematyczności,  samodyscypliny, szacunku oraz umiejętności właściwego zachowania się w sytuacji sukcesu i niepowodzeń.
Dzięki tym zajęciom nasza młodzież ma możliwość atrakcyjne i aktywnie spędzać wolny czas, zintegrować się czy nawiązać przyjaźnie. Dziewczęta stały się bardziej otwarte, spontaniczne i twórcze w swoich działaniach. Odkryły, że szkoła nie jest tylko miejscem przymusowej nauki, ale również przestrzenią do rozwijania ich zdolności, zamiłowań, a nawet pasji. Opiekunem grupy tanecznej jest pani Katarzyna Tomczyk. Zajęcia odbywają się w ramach programu SKS oraz projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Nadzieja w Malanowie.

K.T


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności