Dziś jest środa, 23.01.2019, imieniny Ildefonsa, Rajmunda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Sukcesy uczniów klas gimnazjalnych w konkursie „Władysław Bartoszewski – życie i działalność”

Sukcesy uczniów klas gimnazjalnych w konkursie „Władysław Bartoszewski – życie i działalność”

Sukcesy uczniów klas gimnazjalnych w konkursie „Władysław Bartoszewski – życie i działalność”

Starosta Turecki i Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego byli organizatorami konkursu „Władysław Bartoszewski – życie i działalność”. Do udziału zaproszono uczniów szkół podstawowych, w tym oddziałów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z dwóch niezależnych części, testu wiedzy i pracy pisemnej dotyczących życia i działalności Władysława Bartoszewskiego.

Podsumowanie konkursu odbyło się 28 lutego 2018r. w auli LO w Turku. SP w Malanowie reprezentowało pięć uczennic z klas III gimnazjum. Dziewczęta wykazały się naprawdę dużą wiedzą. Zajęły najwyższe miejsca w swojej kategorii.

  • I – Milena Malesza (kl. III c),
  • II - Julita Borowska (kl. III b),
  • III – Monika Przybył (kl. IIIc).

Julita Borowska odniosła podwójny sukces, bowiem Komisja konkursowa doceniła też jej pracę pisemną przyznając jej I miejsce w kategorii oddziałów gimnazjalnych.

Bardzo cenną i wzruszającą okazała się rozmowa z synem Bohatera konkursu panem Władysławem Teofilem Bartoszewskim, dotycząca relacji ojciec – syn.

                                                       KN


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności