Dziś jest środa, 16.10.2019, imieniny Gawła, Florentyny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE – NIECODZIENNA LEKCJA PROFILAKTYKI

ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE – NIECODZIENNA LEKCJA PROFILAKTYKI

ŚWIAT WIDZIANY PRZEZ ALKOGOGLE – NIECODZIENNA LEKCJA PROFILAKTYKI

Dnia 15 marca 2018r. w naszej szkole przy współpracy psychologa i nauczycieli wychowania fizycznego odbyły się zajęcia edukacyjno – profilaktyczne, dotyczące skutków zażywania alkoholu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Zajęcia miały uświadomić młodzieży jak alkohol działa na nasze zmysły.    W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów młodzi ludzie mieli możliwość założenia specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu (nasze imitowały stan nietrzeźwości 0, 4 - 0, 6 promila; 1, 0 - 1, 7 promila oraz 2, 0 promile). Każde ćwiczenie najpierw było wykonywane bez okularów, by porównać efekt tych samych czynności na trzeźwo i pod wpływem alkoholu. Okazało się, że założenie alkogogli  skutkuje podwójnym widzeniem,  spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków,  pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. 

Ćwiczenia w alkogoglach dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę. Trzeba przyznać, że wiedza naszych uczniów na  temat substancji  uzależniających jest duża, a w połączeniu z praktycznymi ćwiczeniami w alkogoglach pozwoli dokonywać im tych właściwych i zdrowych wyborów. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności