Dziś jest środa, 23.01.2019, imieniny Ildefonsa, Rajmunda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie

Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie

Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie

8 października 2014r. w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość ślubowania i „otrząsania” uczniów klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przewodniczący Rady Gminy pan Ireneusz Augustyniak; ks. prałat Stanisław Płaszczyk; zastępca przewodniczącego Rady Rodziców pani Edyta Bartnik. Dla uczniów klas pierwszych szczególnie oczekiwanymi gośćmi byli dyrektorzy oraz wychowawcy ze szkół podstawowych: pan Marek Nowicki – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Malanowie; pani Renata Binkowska- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach oraz wychowawcy: panie Teresa Klimt, Elżbieta Młotkiewicz i panowie: Zbigniew Karolak i Arkadiusz Musiałkiewicz.
Najpierw uczniowie musieli przejść przez kilka konkurencji wykazując się sprytem i inteligencją, m.in. czytali pismo „lustrzane”, „pokazywali” znane polskie przysłowia, pili zagadkowy napój „mądrości” oraz rozpoznawali znanych odkrywców. Ze wszystkimi konkurencjami świetnie sobie poradzili. Pierwsza część uroczystości upłynęła w lekkiej i żartobliwej atmosferze. Po niej zmienił się charakter uroczystości. Pierwszoklasiści w obecności Polskiej Flagi, zaproszonych gości, wychowawców i starszych kolegów złożyli ślubowanie. Zgromadzeni goście oraz pani dyrektor życzyli młodzieży sukcesów edukacyjnych, życiowych i wielu miłych chwil spędzonych w murach naszego gimnazjum. Zgodnie z tradycją szkoły uczniowie klas pierwszych posadzili swoje drzewo – kolejny już dąb w naszej alei dębowej. Wszyscy złożyli też pamiątkowe podpisy, które w zalakowanym pojemniku spoczęły pod korzeniami drzewka. Po południu nastąpił ciąg dalszy imprezy – zabawa dyskotekowa. Oczywiście na imprezie najlepiej bawili się nasi „pierwszoklasiści”.

                                                      A.W.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności