Dziś jest środa, 23.01.2019, imieniny Ildefonsa, Rajmunda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Utrwalone amatorską kamerą

Utrwalone amatorską kamerą

Utrwalone amatorską kamerą

Niecodzienną okazję przeniesienia się w przeszłość mieli w czwartek uczniowie gimnazjum. Dzięki uprzejmości dyrektora Muzeum Miasta Turku, pana Bartosza Stachowiaka, młodzież obejrzała archiwalne filmy nakręcone przez członków Amatorskiego Klubu Filmowego „Kalejdoskop”. Klub działał  w Turku   w latach 60 i 70 tych ubiegłego wieku.  Dokumentalne filmy przybliżyły widzom tamtą rzeczywistość, zabytki Ziemi Tureckiej, folklor, wydarzenia polityczne i kulturalne. Młodzieży trudno było  uwierzyć, jak wielkie zmiany zaszły w powiecie tureckim przez ostatnich 50 lat.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności