Dziś jest wtorek, 22.05.2018, imieniny Heleny, Wiesławy
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Wycieczka do Krakowa

W środę 10.05.2017 roku grupa uczniów z naszego gimnazjum razem z opiekunami wyruszyła na trzydniową wycieczkę Oświęcim – Kraków. Około godziny 7.15 wyjechaliśmy sprzed budynku szkoły. Pierwszym punktem naszego programu był przejazd do Oświęcimia. Po dotarciu na miejsce obejrzeliśmy film o obozie koncentracyjnym. Zaraz po tym wraz z przewodnikami zaczęliśmy zwiedzanie. Miejsce Pamięci Auswitz – Birkenau zrobiło na nas ogromne wrażenie. Następnie przejechaliśmy do drugiego obozu koncentracyjnego. Potem odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ostatnim punktem było zakwaterowanie i posiłek w Arka Hotels w Nowej Hucie.

Następnego dnia nadszedł czas na zwiedzanie Krakowa. Pogoda zdecydowanie nam sprzyjała. Było ciepło i świeciło słońce- lepiej być nie mogło. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na Starówkę aby spotkać się z przewodnikiem. Całodniowy pobyt w tym malowniczym mieście obejmował przejście Traktem Królewskim przez bramę Floriańską, Barbakan i Ulicę Floriańską. Rynek Główny w Krakowie- największy średniowieczny rynek w Europie prezentował się bezkonkurencyjnie. Dwa razy udało nam się usłyszeć hejnał z wieży mariackiej. Sukiennice i Kościół Mariacki tylko pogłębiły nasze zauroczenie tym miastem. W międzyczasie udaliśmy się na posiłek do McDonald’s. Zobaczyliśmy także ołtarz Wita Stwosza, Kościół Św. Franciszka z Asyżu – Witraż „Bóg Ojciec” Stanisława Wyspiańskiego. Odwiedziliśmy Katedrę na Wawelu, Groby Królewskie i Dzwon Zygmunta. Ostatnim miejscem zwiedzania był Kazimierz – dzielnica żydowska. Pomimo zmęczenia byliśmy oczarowani tym, co zobaczyliśmy. W dalszej kolejności udaliśmy się do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.

Ostatni dzień naszej podróży rozpoczęliśmy śniadaniem. Zaraz po spakowaniu wykwaterowaliśmy się z hotelu i wyruszyliśmy do Zatoru do Energylandii- największego i najnowocześniejszego parku rozrywki w Polsce. Obiekt ten budzi duże wrażenie – kilkadziesiąt atrakcji położonych na 26 hektarach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Znajdują się tam zarówno strefa ekstremalna jak i rodzinna, a nawet Water Park. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale i mamy co wspominać. Zanim zakończyliśmy wycieczkę, około godz. 17.00 zatrzymaliśmy się w restauracji na obiad. Naszymi opiekunami na tym wyjeździe byli: Joanna Krzeszewska, Lidia Maciejewska, Elżbieta Wietrzyk i Radosław Zwoliński.

                                                                                        

                                                                                                          Nikola Harasna


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności