Dziś jest środa, 23.01.2019, imieniny Ildefonsa, Rajmunda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Za nami XIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych

Za nami XIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych

Za nami XIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych

W niedzielne popołudnie 21 maja 2017r. po raz trzynasty mogliśmy uczestniczyć w niecodziennym muzycznym wydarzeniu. XIII Przegląd Chórów Gimnazjalnych w Malanowie obfitował w piękne wykonania i dźwięki. W tegorocznej edycji przeglądu udział wzięli:

  • Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Turku pod dyrekcją pani Kamili Pacześnej,
  • Chór Zespołu Szkół w Dobrej, którego dyrygentem jest pani Marlena Jesionek,
  • Zespół Kokardki z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie pod opieką pani Marty Tomczyk-Groblicy
  • oraz Chór Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie pod kierownictwem pani Katarzyny Tomczyk.

Tradycyjnie przegląd został uświetniony występem gościa honorowego. W tym roku był to chór mieszany Cantabile z Zagórowa pod dyrekcją pani Aleksandry Koronkowskiej. Chór zaprezentował różnorodny repertuar: melodie ludowe, utwory musicalowe i standardy jazzowe. Zapewnił także oprawę muzyczną mszy świętej.

To wspaniałe, że młodzież nadal chce spełniać swoje pasje wspólnego muzykowania i dzielić się pięknymi efektami ciężkiej pracy. Właśnie dla nich i dla ich odbiorców malanowski przegląd jest zawsze świetną okazją do spotkania, wymiany doświadczeń i czerpania radości. Dziękujemy młodzieży i paniom dyrygentkom za tę ucztę dla ucha.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: dyrektorom placówek oświatowych z gminy Malanów, kierownikom gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawicielom instytucji i zakładów pracy, przedstawicielom władz miasta Turku, radnej powiatowej pani Zofii Gruszczyńskiej, zespołom ludowym Jarzębinki i Tradycja, absolwentkom- chórzystkom.
Dziękujemy Państwu Rodzicom za pomoc w organizacji integracyjnego poczęstunku: Annie i Andrzejowi Nowakom, Iwonie i Sławomirowi Borowskim oraz Dorocie Werner.
Składamy serdeczne podziękowania naszym szanownym sponsorom za okazaną pomoc i wsparcie: Małgorzacie i Jerzemu Kubackim, Monice i Piotrowi Pakulskim, Urszuli i Zbigniewowi Lamentom, Katarzynie i Stanisławowi Paszakom, Radzie Rodziców Gimnazjum w Malanowie oraz Mariuszowi Seńko- staroście powiatu tureckiego.
Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem czcigodnego księdza prałata Stanisława Płaszczyka za gościnę oraz pana Sławomira Prentczyńskiego- wójta gminy Malanów za objęcie przeglądu swoim patronatem. 
Serdecznie dziękujemy pani Annie Marciniak- koordynatorowi przeglądu, bez której zaangażowania i miłości do muzyki to wydarzenie nie miałoby miejsca.

                                                                                    Marta Tomczyk-Groblica

 Galeria zdjęć                                                                             


Pozostałe aktualności