Dziś jest środa, 12.12.2018, imieniny Aleksandra, Adelajdy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie » Aktualności » Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze

Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze

22 listopada 2017 roku 12. Drużyna Starszoharcerska „Iskry” oraz Samorząd Szkolny Szkoły Podstawowej w Malanowie zaprosili uczniów do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Pierwsza edycji tego projektu miała miejsce w 2000 roku wtedy to grupa studentów  z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie, kierowana przez ks. Jacka Stryczka, obdarowała 30 ubogich rodzin. W 2017 roku Szlachetna Paczka dotarła do ponad 20 000 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 87 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 800 tys. osób. Wartość przygotowanych paczek szacuje się na 54 mln. Szlachetną Paczkę przygotował papież Franciszek, po raz kolejny prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą, reprezentacja Polski w piłce nożnej, złoci medaliści olimpijscy: Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski i Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz wielu artystów i sportowców. Podczas premiery filmu „Najlepszy” reżyser Łukasz Palkowski oraz aktorzy występujący w produkcji przekazali w serwisie Allegro na aukcję Szlachetnej Paczki oryginalny scenariusz filmu.  
My również chcieliśmy dołożyć naszą „cegiełkę” do tej wspaniałej akcji. O rodzinie, dla której przygotowaliśmy paczkę wiedzieliśmy, że mieszka w Wielkopolsce i liczy trzy osoby (szczegółowe informacje o potrzebach rodziny zamieściliśmy na plakatach). 7 grudnia zakończyliśmy  zbiórkę: żywności, artykułów chemicznych oraz odzieży dla rodziny, którą objęliśmy pomocą w ramach akcji Szlachetna Paczka. W zbiórce uczestniczyło 112 gimnazjalistów. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi włączyli się również w zbiórkę pieniędzy. Zebraliśmy 902 zł, za które kupiliśmy: zimową kurtkę, koc, pościel, ręczniki, mikser, artykuły spożywcze, chemiczne, ubranka dla dziecka oraz upominki dla członków rodziny. Ze środków Sklepiku szkolnego kupiliśmy drugą  zimową kurtkę. Koordynatorami akcji były panie: Aneta Drzewiecka, Beata Borowczyk i Marzena Osińska. Ze zgromadzonych artykułów przygotowaliśmy 27 paczek, które 8 grudnia zostały przewiezione do Centrum Wolontariatu w Turku, a stamtąd trafiły do „naszej” rodziny. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Wasze zaangażowanie to znak, że istnieje świat, w którym ludzie są otwarci i życzliwi, nie boją się przekraczać siebie dla innych. Wrócimy za rok !!!

                                                                                              Aneta Drzewiecka
                                                                                       Szkoła Podstawowa w Malanowie


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności