Dziś jest sobota, 02.12.2023, imieniny Balbiny, Pauliny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie do 2019 r. » Aktualności » AKCJA SEGREGACJA

AKCJA SEGREGACJA

segregacja 3

W tym roku, po raz 25, na terenie Polski zorganizowana została akcja „Sprzątania Świata”. Tegorocznym hasłem akcji było: „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

Nasza szkoła także włączyła się do tej akcji. 28 września uczniowie klas 3 gimnazjum wraz z opiekunami sprzątali pobliski park i okolice szkoły. To działanie przyniosło dwie korzyści. Po pierwsze park i okolice szkoły zostały posprzątane. Po drugie młodzi ludzie uświadomili sobie, że wyrzucanie śmieci do koszy nie jest trudne, ale wyciąganie ich z krzaków to już większy wysiłek. Może dzięki tej akcji niejeden uczeń dwa razy się zastanowi nim wyrzuci papierek po ulubionym batonie na trawnik.

W szkole została także przeprowadzona kampania promująca zasady segregowania odpadów na 5 frakcji. Uczniowie wykonali wiele plakatów, które z pewnością utrwalą zasady poprawnego segregowania odpadów. Udział w akcji to także czas na refleksję dotyczącą ilości produkowanych przez nas śmieci i dalszego ich losu. Zatem segregujmy śmieci, a będzie dwa razy czyściej.

 

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności