Dziś jest sobota, 24.09.2022, imieniny Gerarda, Teodora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie do 2019 r. » Aktualności » Dębowa pamiątka Gimnazjum w Malanowie

Dębowa pamiątka Gimnazjum w Malanowie

20190529_083349

Kolejny rok szkolny ma się ku końcowi... Ten będzie w smutny raczej sposób szczególny, bo 19 czerwca 2019 naukę zakończą ostatnie klasy „wygaszanego” gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie. Wcześniej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Malanowie; wcześniej Gimnazjum w Malanowie; jeszcze wcześniej Zespołu Szkół w Malanowie. Ot, taka burzliwa historia oświaty i nazewnictwa!

Gdy zaistniało Gimnazjum w Malanowie przy ul. Parkowej, podjęliśmy decyzję, aby utworzyć „aleję dębów”, które sadzić będą kolejne roczniki absolwentów, a pod ich korzeniami zostaną umieszczone zalakowane butelki z imionami i nazwiskami uczniów oraz z przesłaniami dla potomnych, na wieczną rzeczy pamiątkę. Przy każdym dębie leży prosty kamień z datą zakończenia nauki przez kolejny rocznik. Pierwszy dąb zasadziła Pani Kazimiera Filipowicz, która kierowała Zespołem Szkół w Malanowie, w którym rozpoczęła się historia gimnazjum. Potem aleja się rozrastała, a w tym roku zostanie ukończona przez absolwentów AD 2019.

Brakuje jednak pewnego elementu w tej symbolicznej wędrówce przez lata. Otóż nie zasadzili swoich dębów uczniowie gimnazjum z roczników 1999- 2002 oraz 2000- 2003.

Drodzy Absolwenci.

Chcielibyśmy, aby nie było białej plamy w gimnazjalnej historii i aby absolwenci z tych lat również zasadzili swoje drzewa. Dobrą okazją może być uroczystość zakończenia roku szkolnego. Zachęcamy do kontaktowania się, poszukiwania dawnych znajomych i zorganizowania się chętnych. Waszym zadaniem, Szanowni Absolwenci, byłoby zakupienie po jednym dębie dla każdego rocznika i przygotowanie kamienia ze stosowną inskrypcją. Szkoła przygotuje listy uczniów do umieszczenia w butelkach.

Historia nigdy się nie powtarza, nic dwa razy się nie zdarza, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki... Ale dopełnijmy historię NASZEGO GIMNAZJUM, bo zapewne drugiego takiego już nie będzie! Zostawcie po sobie „dębowy” ślad. Liczymy na Was.

O kontakt prosimy ze „swoimi” wychowawcami.

                                                                                                        PG


Pozostałe aktualności