Dziś jest sobota, 24.09.2022, imieniny Gerarda, Teodora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie do 2019 r. » Aktualności » Przegląd chórów po raz czternasty

Przegląd chórów po raz czternasty

20 maja 2018r. byliśmy uczestnikami niezwykłego wydarzenia. Już po raz czternasty odbył się w malanowskim kościele XIV Przegląd Chórów. Przypadł on w roku, kiedy świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tej rocznicy część utworów stanowiły pieśni patriotyczne, piosenki żołnierskie czy inne nawiązujące do naszej historii lub chwalące urodę naszego kraju. Niewątpliwie możemy pochwalić się bogatym repertuarem patriotycznym, który powstawał w chwilach wielkich zwycięstw i bolesnych klęsk, triumfów i porażek, momentów podniosłych i tragicznych. Pieśni i piosenki tworzyły się w sercach poetów i kompozytorów, w sercach zwykłych ludzi, na ulicach miast i wsi. Dodawały nam ducha w trudnych chwilach, podsycały nasz patriotyzm i wiarę w siebie. Kilka, zapewne pięknych wykonań usłyszeliśmy w opracowaniu:

  • Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Turku

  • Zespołu Kokardki działającego przy Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Malanowie

  • Chóru absolwentów Gimnazjum w Malanowie i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Malanowie

  • Chóru Szkoły Podstawowej w Malanowie

  • oraz naszego Gościa Honorowego - chóru Lutnia z Koła.

To wspaniałe, że młodzież nadal chce spełniać swoje pasje wspólnego muzykowania i dzielić się pięknymi efektami ciężkiej pracy. Właśnie dla nich i dla ich odbiorców malanowski przegląd jest zawsze świetną okazją do spotkania, wymiany doświadczeń i czerpania radości. Dziękujemy młodzieży i paniom dyrygentkom za tę ucztę dla ucha.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: dyrektorom placówek oświatowych z gminy Malanów, kierownikom gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawicielom instytucji i zakładów pracy, absolwentkom- chórzystkom.
Dziękujemy Państwu Rodzicom za pomoc w organizacji integracyjnego poczęstunku: Beacie i Robertowi Kowalskim, Annie i Andrzejowi Nowakom, Sylwii i Zbigniewowi Dzieciątkowskim, Sylwii i Zbigniewowi Klimkom oraz Dorocie Werner, Agnieszce Krupińskiej i Renacie Kaźmierczak. Składamy serdeczne podziękowania naszym szanownym sponsorom za okazaną pomoc i wsparcie: Małgorzacie i Jerzemu Kubackim, Monice i Piotrowi Pakulskim, Urszuli i Zbigniewowi Lamentom, Katarzynie i Stanisławowi Paszakom. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem czcigodnego księdza prałata Stanisława Płaszczyka za gościnę oraz pana Sławomira Prentczyńskiego- wójta gminy Malanów za objęcie przeglądu swoim patronatem. Serdecznie dziękujemy pani Annie Marciniak- koordynatorowi przeglądu, bez której zaangażowania i miłości do muzyki to wydarzenie nie miałoby miejsca.

                                                 AM


Pozostałe aktualności