Dziś jest środa, 28.07.2021, imieniny Aidy, Innocentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Gimnazjum w Malanowie do 2019 r. » Aktualności » Powiatowa Sesja Ekologiczna

Powiatowa Sesja Ekologiczna

IMG_20180426_123020

  26 kwietnia uczennice klasy IIIc wzięły udział w Rajdzie Ekologicznym, który miał na celu poszerzyć wiedzę uczestników oraz ukazać ciekawe miejsca w naszym regionie. Pierwszym miejscem wycieczki był kościół pw. Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie. Jako jedyny w Polsce zbudowany na planie szesnastoboku. Następnym celem podróży było zwiedzenie baszty w Wyszynie, która jest pozostałością zamku. Uległ on zniszczeniom podczas konfederacji barskiej. 
   Kolejnym punktem Rajdu był rezerwat „Złota Góra”. Uczestnicy udali się na znajdującą się tam wieżę widokową liczącą 216 m n.p.m. Z punktu widokowego widać panoramę Konina i znajdujących się obok niego miejscowości. Po miłym czasie spędzonym w rezerwacie uczniowie wraz z opiekunami i panią przewodnik przybyli na stary cmentarz ewangelicko augsburski we Władysławowie. Podczas wycieczki na chwilę zatrzymano się, aby zobaczyć zbiornik wodny w Russocicach. Następnie udano się do wąwozu w okolicach Międzylesia, gdzie można było zaobserwować roślinność specyficzną dla tego miejsca. 
   Po wycieczce wszyscy przybyli na ognisko zorganizowane na terenie Nadleśnictwa Turek, gdzie czekał na uczestników poczęstunek. Mimo niesprzyjającej pogody uczniowie byli w dobrych humorach. Na koniec każdy otrzymał pamiątki z wycieczki.

                                                                                   Monika Sobiś kl. IIIC

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności